Informacja

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie informuje, że z dniem 06.10.2023 r. nastąpiło czasowe zaprzestanie działalności leczniczej Oddziału Dziecięcego z uwagi na brak kadry lekarskiej do całodobowego zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych w zakresie pediatrii, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Dostęp do niezbędnej opieki pediatrycznej jest zabezpieczany w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, telefon kontaktowy: 797 704 910

Za wszelkie niedogodności wynikające z powyższej sytuacji przepraszamy. 

 

Oddział Dziecięcy

 

Lokalizacja: Budynek B, 1 piętro. Wejście przez oddział położniczo-ginekologiczny.

 

Kontakt telefoniczny

Gabinet lekarski: 797 704 895

Dyżurka pielęgniarek: 797 704 896

 

Kierownik:

Lekarze:

Pielęgniarka Oddziałowa:


Charakterystyka oddziału

Oddział Dziecięcy Szpitala we Włodawie powstał z myślą niesienia pomocy najmłodszym pacjentom. Na Oddział trafiają osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Lekarze pediatrzy oraz neonantolodzy zapewniają pacjentom profesjonalną, całodobową pomoc. W Oddziale diagnozowane są choroby wieku dziecięcego w oparciu o własne zaplecze diagnostyczne. W przypadku nagłych, zaawansowanych, bądź nietypowych chorób pacjenci są transportowani do Ośrodków o wyższym stopniu referencyjności.

Świadczenia realizowane na Oddziale dotyczą głównie leczenia:

  • układu oddechowego
  • układu pokarmowego
  • układu nerwowego
  • układu krążenia
  • chorób nerek
  • schorzeń jamy brzusznej
  • zatruć

Oddział wyposażony jest w sprzęt medyczny, który zapewnia właściwą diagnostykę i bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, aby Oddział był jak najbardziej przyjazny dla pacjentów leczonych w Naszej placówce. W tym celu Oddział został wyposażony w automaty telefoniczne, dzięki którym pacjenci mogą bez przeszkód komunikować się z najbliższymi. Również wystrój oraz umeblowanie zostało stworzone tak, aby pacjenci czuli się w Szpitalu jak najbardziej komfortowo. Ponad to na Oddziale prowadzona jest promocja prozdrowotnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz promocja karmienia naturalnego. Jak pokazują okresowo analizowane ankiety poziomu satysfakcji pacjentów, zatrudniany w oddziale personel medyczny spełnia oczekiwania pod względem całego procesu diagnostyczno–leczniczego.

Szpital przyjazny dziecku - oznaczenie