Oddział Chirurgii Jednego Dnia

Lokalizacja: Budynek B, parter

Kontakt telefoniczny: 513 799 284

Lekarze: dr hab. n. med. Nowomiejska Katarzyna – specjalista okulistyka

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Renata Baj


Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie zaprasza pacjentów na zabiegi operacyjnego leczenia zaćmy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zapewniamy pacjentom bezpłatne, bezbolesne zabiegi usunięcia zaćmy w znieczuleniu miejscowym, kompleksowe badanie kwalifikacyjne łącznie z badaniem dna oka, kompleksowe rozwiązania indywidualne dobrane dla każdego pacjenta, porady oraz opiekę wykwalifikowanej kadry lekarskiej, profesjonalny zespół pracowników, nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz materiały, bezpłatne badania pooperacyjne oraz kontrolę do pół roku po zabiegu.

Wizyty kwalifikacyjne do zabiegu odbywają się w każdy wtorek miesiąca w Poradni Okulistycznej w Przychodni Specjalistycznej przy Al. J. Piłsudskiego 66 we Włodawie.

Na pierwszą wizytę kwalifikacyjną wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego, o ile pacjent nie uczęszczał wcześniej do poradni okulistycznej w Przychodni Specjalistycznej, a także zaświadczenie o ogólnym stanie zdrowia. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu dobierana jest odpowiednia soczewka oraz wyznaczony zostaje termin operacji. Na dzień dzisiejszy oczekiwanie na zabieg wynosi ok. 2 tygodni. Podczas pierwszej wizyty kwalifikacyjnej 19.06.2018 r. przyjętych zostało 10 pacjentów, z czego do zabiegu zakwalifikowano 9. Pierwsze zabiegi zaplanowane są na 25 czerwca 2018 r., będą realizowane w każdy poniedziałek miesiąca. Na drugi dzień po zabiegu pacjent przyjmowany jest na wizytę kontrolną w celu oceny ustawienia sztucznej soczewki oraz wykluczenia ewentualnych powikłań pooperacyjnych. Kolejna wizyta kontrolna zaplanowana jest 7 dni po przebytej operacji.

Po zabiegu pacjenci przebywają w Oddziale Leczenia Jednego Dnia, wypisywani są do domu w dniu zabiegu, po indywidualnej konsultacji, z ogólnymi zaleceniami lekarza.

Wszelkie informacje udzielane są w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej przy Al. J. Piłsudskiego 66, nr tel. 513 799 284

Zapraszamy.

Zaćma - Poradnik dla Pacjenta (PDF, 750 kb)