Projekt: Przyjazne przychodnie specjalistyczne - poprawa dostępności do AOS w SP ZOZ we Włodawie.

 

Logo: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, Rzeczypospolita Polska, dofinansowane przez Unię Europejską, Lubelskie Smakuj życie!

 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie realizuje projekt:

Tytuł : Przyjazne przychodnie specjalistyczne – poprawa dostępności do AOS w SP ZOZ we Włodawie

W ramach Działania 7.8 Infrastruktury ochrony zdrowia (typ projektu 2,3,4)

Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych Programu Fundusze Europejskie

Dla Lubelskiego 2021-2027 FELU 07.08-IZ.00-0053/24-00

Okres realizacji projektu: od 2024.01.24 do 2026.12.31

Wartość projektu: 1 982 698,50  zł.

Dofinansowanie: 1 685 293,72 zł.

 

Głównym celem projektu jest poprawa jakości i dostępności  do usług świadczonych przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej AOS oraz zaspokojenie potrzeb pacjentów poprzez zakup nowoczesnego specjalistycznego sprzętu medycznego umożliwiającego poszerzenie zakresu diagnostyki.

 

W projekcie zaplanowano doposażenie w sprzęt medyczny następujących  poradni:

  • Pracownia  endoskopowa
  • Poradnia okulistyczna
  • Poradnia Ginekologiczno-Położnicza z pracownią Cytologiczną we Włodawie
  • Poradnia Ginekologiczno- Położnicza w Urszulinie

Doposażenie w/w poradni przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społeczeństwa wskazanych w projekcie i zgodnych z Mapą Potrzeb Zdrowotnych. Grupą docelową projektu są mieszkańcy miasta Włodawa i powiatu włodawskiego.

W ramach projektu zaplanowano następujące zadania do realizacji:

  1. Zakup sprzętu medycznego.
  2. Wyposażenie socjalno- bytowe w AOS we Włodawie.
  3. Zakup wyposażenia administracyjnego
  4. Dopasowanie placówki do Standardów Dostępność PLUS
  5. Szkolenia
  6. Studium wykonalności
  7. Koszty pośrednie

Na zakupionym sprzęcie medycznym świadczone będą bezpłatne usługi zdrowotne zgodnie z zakresem umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kluczowe wskaźniki projektu to:

  1. Pojemność nowych lub zmodernizowanych placówek opieki zdrowotnej  20 000,00 osób/rok
  2. Roczna liczba użytkowników nowych lub zmodernizowanych placówek opieki zdrowo 19 300,00
  3. Liczba porad udzielonych w ramach AOS w skutek inwestycji EFRS 19 300,00

 

Szczegółowy opis projektu:

 

Projekt dotyczy zwiększenia dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych z poszerzeniem zakresu diagnostyki oraz doposażenie Poradni specjalistycznych AOS przy SPZOZ we Włodawie oraz filii w Urszulinie. Inwestycja obejmuje doposażenie poradni specjalistycznych w ramach AOS w nowoczesny sprzęt wykorzystywany na potrzeby świadczenia wysokiej jakości usług medycznych w tym również telemedycznych, dodatkowym elementem przedsięwzięcia jest zastosowanie w obiekcie dodatkowych usprawnień skierowanych do osób o szczególnych potrzebach, a także szkolenie personelu. W ramach projektu zaplanowano także montaż klimatyzacji. W wyniku realizacji inwestycji liczba użytkowników wzrośnie. Zaplanowany zakres jest zgodny z obowiązującą Mapą potrzeb zdrowotnych i wynika z uwarunkowań demograficznych. Wnioskodawca posiada doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Wariant ten najpełniej przyczyni się do poprawy jakości i dostępności do usług medycznych w zakresie AOS w ramach kontraktu z NFZ.

Projekt obejmuje doposażenie w sprzęt medyczny  pracowni endoskopowej (zakup Videogastroskopu 2 szt, Videokolonoskopu  3 szt., Videobronchoskop 1szt, szafa na endoskopy, automatyczna myjnia endoskopowa), poradni okulistycznej (tonometr aplanacyjny 1 szt, dioptriomierz elektroniczny 1 szt. lampa szczelinowa 1 szt.) poradni ginekologiczno-położniczej z  pracownią cytologiczną we Włodawie oraz Poradni ginekologiczno-położniczej w Urszulinie (Aparat KTG 2 szt, aparat USG, kolposkop, fotel ginekologiczny, wyposażenie gabinetu lekarskiego i położnej). Projekt obejmuje także dostosowanie placówki do Standardów Dostępność PLUS, doposażenie i modernizację rejestracji AOS, poczekalni dla pacjentów (montaż klimatyzacji), gabinetów lekarskich (zakup drzwi dźwiękoszczelnych, krzeseł w poczekalni, leżanek,). Planowana jest modernizacja systemu rejestracji pacjentów, utworzenie systemu kolejkowania oraz zakup nowego sprzętu administracyjnego (komputerów, urządzeń wielofunkcyjnych, smartfonów). W projekcie zaplanowano także cykl szkoleń dla pracowników placówki z zakresu poprawy dostępności do usług oferowanych przez Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną, komunikacji i podwyższenia kwalifikacji specjalistów poradni objętych dofinansowaniem.

 

funduszeeuropejskie.gov.pl

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie