Włodawa, dnia 30.12.2022 r.

Ze względu na wzrost zachorowań na grypę oraz wzmożone ryzyko epidemiologiczne zakażeń innymi wirusowymi chorobami zakaźnymi wprowadza się ograniczenie odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych SP ZOZ we Włodawie.

W wyjątkowych sytuacjach, u pacjentów w terminalnej fazie choroby oraz w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia, odwiedziny są możliwe za zgodą Ordynatora oddziału lub lekarza dyżurnego z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego:

- dezynfekcji rąk,

- stosowania podczas wizyty maseczki zasłaniającej usta i nos przez cały czas przebywania na terenie szpitala,

- w czasie odwiedzin zalecane jest zachowanie dystansu min. 1,5 m pomiędzy osobą odwiedzającą a odwiedzanym pacjentem,

- bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego,

- zachowania nie zakłócającego pracy oddziału,

Jednoczasowo do pacjenta może wejść wyłącznie 1 osoba zdrowa (bez żadnych objawów infekcji, w tym: kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła).

Personel ma prawo odmówić odwiedzin lub nakazać natychmiastowe opuszczenie szpitala osobom, u których widoczne są objawy infekcji, w szczególności dotyczące chorób zakaźnych.


Do pobrania: Pismo (PDF, 173 kb)

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie. W 2015 r. Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła Pierwszy Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach (WAAD) w dniach 16-22 listopada.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat racjonalnego stosowania antybiotyków.

Przejdź do strony antybiotyki.edu.pl

Przejdź do strony informacyjnej na facebook

Miło nam poinformować, że od stycznia 2022 podjęliśmy współpracę z placówką CENTRUM MEDYCZNE K2J2, która zajmuje się prowadzeniem badań klinicznych, oraz wsparciem placówek medycznych w tej dziedzinie.

 

Logo z napisem na białym tle K2J2 Centrum Medyczne

Przejdź do strony Centrum Medyczne K2J2

 

Przejdź do dodatkowych informacji

Świętuj z nami 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk!

Światowy Dzień Mycia Rąk 15 października

Dzięki inicjatywie ONZ 15 października to dzień poświęcony zwiększaniu świadomości na temat znaczenia higieny rąk.

Temat przewodni tegorocznego Dnia Mycia Rąk to „Zjednoczeni dla powszechnej higieny rąk”. Podejmowanie wspólnych działań oraz współpracy jest niezbędne, aby osiągnąć skuteczną i zrównoważoną strategię higieny rąk. Dlatego też, tegoroczny motyw przewodni wzywa wszystkie instytucje, firmy, a także rządy krajów do zjednoczenia się w działaniu, aby osiągnąć nasz wspólny cel – higiena rąk dla wszystkich.

Otrzymaliśmy certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”!
Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów @Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.
Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość zapewnienia pacjentom najbezpieczniejszej opieki.
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT.
 
Certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"
 

 

Szanowni Pacjenci Informujemy, że osoby, które chcą skorzystać ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w SP ZOZ we Włodawie przyjmowane są w Izbie Przyjęć SPZOZ we Włodawie (WEJŚCIE PRZY PODJEŹDZIE DLA KARETEK). Jednocześnie przypominamy, że jest to świadczenie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane: - od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz - całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Informujemy, że w POZ SPZOZ we Włodawie prowadzone są zapisy na badanie HOLTER.
Koszt badania 150zł.
Cena badania zawiera opis wykonany przez specjalistę kardiologii.
Zapisy oraz więcej informacji pod numerem tel. 797 704 910

Dnia 14 września 2022 roku w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej we Włodawie odbyła się próbna ewakuacja Oddziału Rehabilitacyjnego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

 

Lubelskie pomaga Ukrainie - nauka języka polskiego Uczę się polskiego! Безкоштовні курси польської мови Bezpłatny kurs Języka polskiego. OKOŁO 8 TYGODNI 60 GODZIN LEKCYJNYCH ZAJĘĆ 2 spotkania maksymalnie czterogodzinne w tygodniu БЛИЗЬКО 8 ТИЖНІВ 60 ГОДИН ЗАНЯТЬ 2 зустрічі по максимально 4 години на тиждень CAŁOŚĆ KURSU NA POZIOMIE PODSTAWOWYM (A1) dla pełnoletnich osób, które przyjechały do Polski z Ukrainy od 24.02.2022 r., przebywają na obszarze województwa lubelskiego i pozostaną tutaj co najmniej do czasu ukończenia szkolenia językowego ВЕСЬ КУРС ПОЧАТКОВОГО РІВНЯ для повнолітніх осiб, що приїхали до Польщi з України пiсля 24 лютого 2022 p. та перебувають на території Люблінського воєводства і залишаться тут до часу закінчення курсів польської мови ZAJĘCIA DLA GRUP 12-TO OSOBOWYCH odbywać się będą stacjonarnie lub zdalnie po zakończeniu zajęć, kursanci otrzymają zaświadczenia o zrealizowanym szkoleniu i nabytych umiejętnościach dla uczestników, którzy ukończą kurs z wynikiem pozytywnym, przewidziano konkurs z nagrodami dla 5 najlepszych osób ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ГРУП ДО 12 ОСІБ відбуватимуться стаціонарно та дистанцiйно після завершення занять учасники курсу отримають свідоцтво про завершення навчання та набуті навички для учасників, які зaвершать курс на відмінно, передбачено конкурс з нагородами для 5 найкращих учнів Formularz do pobrania na stronie: / Заявку на участь можна завантажити на сайті: WWW.LUBELSKIE.PL/LUBELSKIE-POMAGA-UKRAINIE-NAUKA-JEZYKA-POLSKIEGO/ lub w najbliższym Urzędzie Gminy / або у найближчій Адміністрації Гміни Dodatkowe informacje pod numerem kontaktowym: Більше інформації за номером телефону: +48 81 47 81 210

Link do źródła (link otwiera się w nowym oknie)

Plakat do pobrania (PDF, 1,5 MB)

Formularz zgłoszeniowy (PDF, 335 kb)

Kod QR przekieruje na stronę z dostępem do aktywnego formularza zgłoszeniowego.

Kod QR przekieruje na stronę z dostępem do aktywnego formularza zgłoszeniowego.