Poradnia Domowego Leczenia Tlenem
Lokalizacja:
Poradnia - znajduje się na terenie Szpitala przy Izbie Przyjęć (Budynek B), wejście przez Izbę Przyjęć lub POZ, Gabinet nr 1
Rejestracja - mieści się w budynku Przychodni Specjalistycznej na I Piętrze. Wejście główne od Al. Józefa Piłsudskiego 66.
Rejestracja telefoniczna
797 704 913 lub 797 704 917
Wymagane dokumenty: skierowanie z rozpoznaniem nienowotworowym, dowód osobisty
Pielęgniarki:
- mgr Regina Rogalska
- mgr Barbara Woszczyńska
Jeśli pacjent ma jakikolwiek problem w związku z korzystaniem z tlenoterapii to proszę dzwonić na nr tel.: 508 663 031
O czym trzeba wiedzieć?
Poradnia domowego leczenia tlenem w SPZOZ we Włodawie udziela wsparcia osobom w sytuacji trwania przypadłości nienowotworowych, wymagających tlenoterapii pacjenta, które nie potrzebują hospitalizacji, ale ze względu na rozwinięty stopień dysfunkcji wymagają otrzymywania tlenu przez dłuższy okres czasu.
Powikłania i schorzenia pulmonologiczne klasyfikujące do stosowania tlenoterapii to:
- POCHP (przewlekła obturacyjna choroba płuc),
- astma oskrzelowa,
- mukowiscydoza,
- zwłóknienie płuc,
- inne dolegliwości o rozwiniętym stopniu.
Poradnia domowego leczenia tlenem dysponuje koncentratorami, które na zasadzie świadczenia w ramach NFZ są nieodpłatnie udzielane pacjentom. Po krótkim instruktażu, bo używanie koncentratora tlenu nie wymaga skomplikowanej wiedzy, każdy pacjent poradzi sobie z jego obsługą. Tlenoterapia skutecznie opóźnia rozwój hipoksji czyli niedotlenienia organizmu wynikającego z niedoboru tlenu w tkankach w stosunku do zapotrzebowania. Skutkiem licznych powikłań hipoksji mogą być poważne zaburzenia funkcjonowania wszystkich narządów wewnętrznych, początkowo doprowadzając do kwasicy.
Zasada działania koncentratora tlenu polega na odfiltrowywaniu z powietrza atmosferycznego tlenu i przekazywanie go pacjentowi poprzez maskę twarzową lub aparaturę donosową.
Jeśli pacjent ma jakikolwiek problem w związku z korzystaniem z tlenoterapii to proszę dzwonić na nr tel.: 508 663 031