SPZOZ Włodawa,
Al. J. Piłsudskiego 64 22-200 Włodawa

Telefoniczna Rejestracja do Poradni Specjalistycznych
Tel. 797 704 913, 797 704 917

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

 

Lokalizacja:

Oddział znajduje się w budynku głównym na I piętrze.
Wejście główne. Al. Józefa Piłsudskiego 64

 

Kierownik Oddziału:

 • lek. med. Mahfoz Terbosh - specjalista położnictwo i ginekologia

Lekarze:

 • lek. med. Marek Barwiński-Altmajerspecjalista położnictwo i ginekologia
 • lek. med. Krzysztof Radłowski - specjalista położnictwo i ginekologia
 • lek. med. Zbigniew Skoczylas specjalista położnictwo i ginekologia
 • lek. med. Anna Pieprzowska-Białekspecjalista położnictwo i ginekologia, seksuologia

Pielęgniarka Oddziałowa:

 • specj. Anna Małek

Kontakt:

Gabinet lekarski: 797 704 907

Dyżurka Oddział Położniczy: 797 704 908

Dyżurka Oddział Ginekologiczny: 797 704 909


Charakterystyka oddziału:

Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala odgrywa istotną rolę w opiece medycznej nad kobietami, nie tylko z powiatu włodawskiego. Świadczymy usługi medyczne dla każdej kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania, chcącej leczyć się w naszym szpitalu.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą i nowoczesnym sprzętem medycznym. W strukturach oddziału znajduje się również Izba Przyjęć-jest to pierwsze miejsce kontaktu pacjentki z oddziałem. Tutaj znajduje się rejestracja, zakładana jest dokumentacja medyczna oraz wykonywane są podstawowe i specjalistyczne badania. Z Izby Przyjęć pacjentki są kierowane na Trakt Porodowy z Oddziałem Położniczym lub na Oddział Ginekologiczny. W razie potrzeby (sytuacje nagłe), lub kiedy hospitalizacja jest niepotrzebna-udzielane są w Izbie Przyjęć porady specjalistyczne.

Oddział Ginekologiczny zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych, leczeniem zachowawczym i operacyjnym pacjentek ze schorzeniami narządu rodnego. Wykonujemy pełen zakres ginekologicznych zabiegów operacyjnych metodami chirurgii klasycznej, laparoskopii i histeroskopii. Do głównych zabiegów ginekologicznych wykonywanych w naszym szpitalu można zaliczyć:

 1. Operacje drogą laparotomii-amputacje i całkowite wycięcia macicy, operacje przydatków oraz wszelkich patologii w narządzie rodnym.

 2. Operacje przezpochwowe-z powodu zaburzeń statyki narządów płciowych plastyki pochwy i krocza, amputacje szyjki macicy, plastyki warg sromowych.

 3. Operacje wykonywane z powodu nietrzymania moczu-z użyciem taśmy T-Sling i siatek z materiału syntetycznego.

 4. Zabiegi endoskopowe, laparoskopia i histeroskopia-zarówno diagnostyczne oraz lecznicze.

 5. Drobne zabiegi-łyżeczkowania jamy macicy, pobranie wycinków, usunięcie polipa szyjkowego itp.

Na Oddziale Ginekologicznym przebywają również ciężarne kobiety z różnymi patologiami, wymagające stałej opieki nad zachowaniem ciąży.

Sale Oddziału  Położniczego zorganizowano w systemie „Rooming – in" gdzie matka i noworodek przebywają stale razem podczas pobytu w szpitalu. Wszystkie matki mają całodobowy kontakt ze swoimi nowonarodzonymi dziećmi. Zapewniona jest pełna gotowość do natychmiastowej interwencji w razie zagrożenia zdrowia i życia matki i noworodka. Porody odbywają się drogami natury, jak również poprzez cięcia cesarskie. Sala porodowa wyposażona jest w profesjonalny i niezbędny sprzęt do przyjmowania porodów, podczas których jest obecny lekarz ginekolog-położnik oraz neonantolog lub pediatra. W naszym szpitalu prowadzone są zajęcia w ramach Szkoły Rodzenia, prowadzona jest promocja karmienia naturalnego noworodków oraz punkt laktacyjny. Posiadamy certyfikat „ Szpital Przyjazny Dziecku”.


Do pobrania:

Informator "Za życiem" (plik pdf)